Livekalender: Här är matcherna vi direktsänder

Sugen på direktsänd sport? Då får du tyvärr vänta lite...

Östergötland 17 maj 2020 21:29

Måndag 14 juni:
17:55: Södra Vi IF – Gullringens GoIF
Vimmerby Tidning Cup
Kommentatorer: Andreas Brodin & Magnus Strömsten

Tisdag 15 juni:
17:55: IFK Tuna – Vimmerby IF
Vimmerby Tidning Cup
Kommentatorer: Andreas Brodin & Magnus Strömsten

18:55: Borens IK – BK Ljungsbro
Division 3 nordöstra Götaland
Kommentatorer: Jim Petersson & Pierre Walfridsson

Torsdag 17 juni:
18:55: IFK Norrköping Dam – Bollstanäs SK
Elitettan
Kommentatorer: Mattias Heikki & Jan Melle

Fredag 18 juni:
18:55: BK Ljungsbro – Västerviks FF
Division 3 nordöstra Götaland
Kommentatorer: Benny Wass

19:25: IK Sleipner – Adas United
Division 3 nordöstra Götaland
Kommentatorer: Andreas Åberg & Josef Massi

Lördag 19 juni:
12:55: Motala AIF FK – Rynninge IK
Division 2 södra Svealand
Kommentatorer: Jim Petersson

12:55: Gullringens GoIF – Vimmerby IF
Vimmerby Tidning Cup
Kommentatorer: Presenteras inom kort.

15:55: Assyriska Turabdin IK – FC Linköping City
Ettan Södra
Kommentator: Bosse Johander

15:55: IF Sylvia – IFK Haninge
Ettan Norra
Kommentator: Andreas Åberg

15:55: Utsiktens BK – Åtvidabergs FF
Ettan Södra
Kommentator: Christoffer Ekmark

16:55: Mjölby AI FF – Karlslunds IF
Division 2 södra Svealand
Kommentatorer: Jim Petersson & Daniel Gustavsson

Söndag 20 juni:
14:55: IK Uppsala – IFK Norrköping Dam
Elitettan
Kommentator: Andreas Åberg

15:55: Södra Vi IF – IFK Tuna
Vimmerby Tidning Cup
Kommentatorer: Presenteras inom kort.

Tisdag 22 juni:
17:55: Smedby AIS Herr – Tyresö FF
Division 2 södra Svealand
Kommentatorer: Presenteras inom kort.

18:55: Adas United – BK Ljungsbro
Division 3 nordöstra Götaland
Kommentatorer: Presenteras inom kort.

Onsdag 23 juni:
18:55: Motala AIF FK – Syrianska FC
Division 2 södra Svealand
Kommentatorer: Presenteras inom kort.

19:25: Mjölby AI FF – Rynninge IK
Division 2 södra Svealand
Kommentatorer: Presenteras inom kort.

19:25: Västerviks FF – Söderköpings IK
Division 3 nordöstra Götaland
Kommentatorer: Jonathan Åhman & Alexander Åhman

Söndag 27 juni:
12:55: IFK Norrköping Dam – Umeå IK
Elitettan
Kommentatorer: Presenteras inom kort.

13:55: FC Linköping City – IFK Malmö
Ettan Södra
Kommentator: Christoffer Pihl-Svensson

14:55: Åtvidabergs FF – Österlen FF
Ettan Södra
Kommentator: Anders Thörnvall

15:55: Karlstad FK – IF Sylvia
Ettan Norra
Kommentator: Kenneth Andersson

16:55: Mjölby FC – Rimforsa IF
Division 2 nordöstra Götaland
Kommentatorer: Presenteras inom kort.

17:55: Lindö FF – Eneby BK
Division 2 nordöstra Götaland
Kommentatorer: Presenteras inom kort.

Måndag 28 juni:
18:55: Rynninge IK – Motala AIF FK
Division 2 södra Svealand
Kommentatorer: Presenteras inom kort.

19:25: Smedby AIS – Nyköping BIS
Division 2 södra Svealand
Kommentatorer: Presenteras inom kort.

Tisdag 29 juni:
18:55: Västerviks FF – Nässjö FF
Kommentatorer: Jonathan Åhman & Alexander Åhman

Onsdag 30 juni:
18:55: BK Kenty – IFK Värnamo
Division 1 mellersta Götaland
Kommentatorer: Presenteras inom kort.

19:25: IK Viljan Strängnäs – Smedby AIS Dam
Division 1 södra Svealand
Kommentatorer: Presenteras inom kort.

Fredag 2 juli:
18:55: Söderköpings IK – Torstorps IF
Division 3 nordöstra Götaland
Kommentatorer: Presenteras inom kort.

Lördag 3 juli:
13:55: Motala AIF FK – Eskilstuna City FK
Division 2 södra Svealand
Kommentatorer: Presenteras inom kort.

14:55: Mjölby AI FF – Arameisk-Syrianska IF
Division 2 södra Svealand
Kommentatorer: Presenteras inom kort.

15:55: IF Sylvia – Assyriska FF
Ettan Norra
Kommentator: Christoffer Pihl-Svensson

15:55: Tvååkers IF – Åtvidabergs FF
Ettan Södra
Kommentator: Bosse Johander

18:55: Oskarshamns AIK – FC Linköping City
Ettan Södra
Kommentator: Tobias Dahlberg

Söndag 4 juli:
14:55: Borgeby FK – IFK Norrköping Dam
Elitettan
Kommentator: Michel Izgi 

Onsdag 7 juli:
18:55: Motala AIF FK – United IK Nordic
Division 2 södra Svealand
Kommentatorer: Presenteras inom kort.

19:25: Karlslunds IF – Smedby AIS Herr
Division 2 södra Svealand
Kommentatorer: Presenteras inom kort.

Torsdag 8 juli:
19:55: Eskilstuna City FK – Mjölby AI FF
Division 2 södra Svealand
Kommentatorer: Presenteras inom kort.

Lördag 10 juli:
13:55: IFK Norrköping Dam – Mallbackens IF
Elitettan
Kommentatorer: Presenteras inom kort.

15:55: Åtvidabergs FF – Ljungskile SK
Ettan Södra
Kommentator: Tobias Dahlberg

15:55: Skövde AIK – FC Linköping City
Ettan Södra
Kommentator: Anders Thörnvall

Söndag 11 juli:
13:55: Motala AIF FK – Mjölby AI FF
Division 2 södra Svealand
Kommentatorer: Presenteras inom kort.

15:55: Piteå IF – IF Sylvia
Ettan Norra
Kommentator: Christoffer Pihl-Svensson

Under 2021 kommer vi sända massor av lokal fotboll. Som prenumerant kommer du kunna se samtliga matcher med IFK Norrköping i Elitettan, samtliga matcher i Ettan med Åtvidabergs FF, IF Sylvia och FC Linköping City. Dessutom blir det en hel del direktsända matcher från division 2 och 3 där lag som Motala AIF, Smedby AIS, Mjölby AI FF m.fl huserar. 

Har du frågor gällande våra livesända matcher? Många vanliga frågor med tillhörande svar kan du hitta här!


Ämnen du kan följa